Последние Новости

16.08.2019
В Ізраїлі запровадили нову терапію поширеного раку простати подробнее
06.08.2019
Болезнь Альцгеймера: предотвратить и победить! подробнее
06.08.2019
Алергічний дерматит: нове вирішення старої проблеми! подробнее

ДНК тест на отцовство / родство


ДНК тест на батьківство (материнство)

На сьогодні ДНК-аналіз на визначення батьківства є одним з найпопулярніших тестів. Даний аналіз проводиться в тих випадках, коли потрібно довести батьківство (рідше - материнство), визначити батьківство після довгої розлуки з дітьми, виявити батька за рішенням суду тощо.

Зазвичай для аналізу достатнього простого мазка з внутрішньої поверхні щоки (зразок букального епітелію), який Ви можете зробити самостійно, за інструкцією, або у нас в клініці. Якщо взяти зразок букального епітелію не можливо, використовуються нестандартні зразки біоматеріалу, такі як: волосся (обов’язково з цибулиною, не обрізане), використані серветки або носовички, жувальна гумка, нігті, зубні щітки, нижня білизна (не випрана) тощо.

Для отримання більш точного результату аналізу, бажано надавати зразки ДНК імовірного батька, матері та дитини. Однак, якщо такої можливості немає, цілком успішно і точно проводиться тестування на батьківство (материнство) тільки зі зразками дитини та імовірного батька (матері).

Аналіз проводиться методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Саме цей метод дозволяє з високою точністю проводити аналіз на основі будь-якого біоматеріалу людини.

В результаті ДНК-аналізу на батьківство (материнство) Ви отримаєте один з висновків:

  • ймовірність підтвердження батьківства (материнства) складає 99,99%.
  • батьківство виключається. Цей результат є 100%.

У висновку “ймовірність підтвердження батьківства (материнства) складає 99,99%” відсоток ймовірності завжди буде 99,99% і вище. Розрахунок проводиться згідно стандартних значень частоти, з якою кожна алель локусу зустрічається популяції. Досягнення значення 100% неможливе, оскільки для отримання такого результату потрібно проаналізувати та виключити кожну людину на планеті.

ДНК-аналіз на спорідненість (брат/сестра, дядько/тітка – племінники, дідусь/бабуся - онуки)

Цей тест дозволяє встановити, чи мають особи загального одного або двох батьків (тобто, чи є вони рідними, або зведеними, братами, сестрами чи братом та сестрою), або чи є вони спорідненими (дядько/тітка – племінники, дідусь/бабуся - онуки). Можливі три варіанти висновків по результатам дослідження:

  • Висока ймовірність спорідненості.
  • Мала ймовірність спорідненості.
  • Невизначений результат.

При спорідненості генетичних ознак учасників дослідження 80% і вище дається висновок про високу ймовірність спорідненості. При значенні 20% і менше – про малу ймовірність спорідненості. В проміжку між 20 і 80% - результат невизначений.

Для аналізу потрібні біологічні зразки ймовірних родичів (брат/сестра, дядько/тітка – племінники, дідусь/бабуся - онуки). Для досягнення більш точного результату бажано надати зразки інших родичів.

ДНК-тест на ідентифікацію, тест на зраду

При проведенні таких досліджень перевіряється чи співпадають генетичні ознаки особи, чий зразок надано з генетичними ознаками досліджуваного матеріалу, наприклад, парафіновий блок для гістологічних досліджень.

Окремо, можливе дослідження вірогідних слідів сперми, крові, волосся на наданих для дослідження речах, для виявлення слідів зради тощо (огляд речей і виявлення біологічних слідів входять у вартість дослідження).

Розрахунок проводиться згідно стандартних значень частоти, з якою кожна алель локусу зустрічається популяції. Висновок надається у вигляді частоти з якою даний генотип може зустрічатися серед населення планети.

З питань генетичних досліджень звертайтеся до Шолох Антоніни Володимирівни: (+38 044) 206 2000, вн.131 або antonina.sholoh@eurolab.ua.