Последние Новости

11.07.2019
AP Companies и посольство Кувейта выразили благодарность EUROLAB подробнее
08.07.2019
Близость с 5:00 до 8:00 или как сохранить потенцию? подробнее
02.07.2019
Влияние эмоций на здоровье желудочно-кишечного тракта подробнее

Що потрібно знати перед поїздкою до Індії?


03.05.2017

Коротко про країну

Столиця: Нью Делі.

Найбільше місто: Мумбай.

Населення : ≈1,276.267 мільйонів (за даними 2015 року).

Найуживаніша Мова: хінді (або гінді) та англійська.

Найпоширеніші релігії: індуїзм 81.3%, мусульманство 12%, християнство 2.3%.

Валюта: індійська рупія.

Номери при екстрених ситуаціях:

 • поліція - 102;
 • швидка допомога - 103;
 • пожежники - 101.

Мова

Хінді - це офіційна мова, якою розмовляють близько 30% населення Індії. Англійська – це мова більшості офіційних, політичних і комерційних комунікацій. Також налічують ще 18 інших офіційних мов, здебільшого регіональних.

Завдяки туризму, індійці дуже добре знають англійську. Не важко знайти продавців, таксистів і місцевих жителів, які вільно говорять на своїй регіональній мові, а також англійською.

Їжа

Їжа в Індії така ж різноманітна як і культура. Вона відрізняється в різних регіонах і піддається сильному впливу традицій та релігійних вірувань. Індуїзм забороняє вживання яловичини. Свинина також не популярна серед мусульманське населення. Більшість меню написані англійською та хінді.

Алкоголь

Вживання алкоголю змінюється в залежності від регіону Індії. Деякі штати на півдні країни вільні від алкоголю через місцеві традиції та релігійну доктрину. Якщо у вас не індійський паспорт, то ви можете отримати “liquor permit”, що дозволяє придбання алкоголю в крамницях з державною ліцензією.

Найпопулярніші алкогольні напої в Індії – це пиво та ром, включаючи асортимент місцевих варіацій. Вино також набирає популярності, а винна промисловість швидко розвивається на схилах Махарашти.

Культурні особливості

 • Не звертайтеся до індійців по імені. В багатьох частинах країни це вкрай неввічливо.
 • Знімайте своє взуття перед тим як зайти в помешкання індійців, а також навіть в деякі крамниці та бізнес-установи. Якщо ви бачите взуття біля дверей, будьте впевнені, що вам потрібно також зняти своє.
 • Не їжте яловичину в присутності індійців. Деякі індійці їдять. Проте щодо тих, хто її не вживає, це вкрай образливо.
 • Їжте правою рукою, а також передавайте та беріть усе теж тільки правою рукою. В Індії вважають, що використовувати ліву року – не гігієнічно.
 • Не відмовляйтеся від гостинності.

Бізнес етикет

 • Індійське суспільство – це комбінація основної релігії індуїзму з британською дипломатією. Поводьтеся легко, будьте завжди ввічливі і звертайте увагу на релігійні звичаї.
 • Навчіться вітатися правильно. Привітання відрізняються в залежності від віку та кастової приналежності. Завжди подавайте тільки праву руку, щоб привітатися.
 • Ніколи не звертайтеся до індійців за їх ім’ям або без їх академічного титулу.
  Коли їсте, користуйтеся виделкою та ложкою і ніколи ножем. За столом можна використовувати тільки праву руку.

Здоров’я

Індія – це друга країна у світі за кількістю населення. В Індії багато медичних установ, які здебільшого орієнтовані на середній та заможний клас суспільства. Багато індійських лікарів їдуть на роботу в Європу та Близький Схід.

Більшість приватних лікарень мають власні лабораторії, фізіотерапію, рентген, ультразвукове обстеження, КТ та МРТ сканери, операційні. Є також вузькоспеціалізовані медичні установи, наприклад кардіоцентри.

Приватне медичне страхування

Під час подорожі до Індії вигідно мати якісну міжнародну страховку, наприклад, Cigna Global, Bupa Global, Allianz Worldwidecare. Приватна страховка дає доступ до найкращих приватних медичних центрів, в яких працюють надзвичайно кваліфіковані лікарі, та які обладнані найсучаснішим медичним устаткуванням.