Последние Новости

16.08.2019
В Ізраїлі запровадили нову терапію поширеного раку простати подробнее
06.08.2019
Болезнь Альцгеймера: предотвратить и победить! подробнее
06.08.2019
Алергічний дерматит: нове вирішення старої проблеми! подробнее

Медичний Сheck-up перед школою


05.08.2019

Незабаром осінь, а це означає, що тисячі першокласників по всій країні скоро розпочнуть навчання. До першого вересня їх батькам слід підготувати низку документів, у тому числі - медичні довідки.

Пропонуємо ознайомитися із переліком та порядком видачі довідок, що регламентуються наказом МОЗ України №682 від 16.08.2010 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».


Які довідки слід отримати для вступу у школу?

Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду».

Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень».

Який порядок видачі довідок?

Для отримання довідки № 086-1/о дитина має пройти обов’язковий медичний профілактичний огляд. Перед вступом до школи її мають оглянути:

  • офтальмолог,
  • ортопед-травматолог,
  • дитячий хірург,
  • стоматолог.

Також у дитини мають перевірити показники гемоглобіну у крові.

За показаннями перелік лікарів-спеціалістів та лабораторних обстежень може бути розширений педіатром, або сімейним лікарем. Майбутнього першачка можуть направити також на огляд до:

  • отоларинголога,
  • логопеда,
  • психолога,
  • кардіолога,
  • уролога тощо.

Під час медичного обстеження лікар перевіряє наявність необхідних щеплень і, при потребі, направляє на вакцинацію. Нагадуємо, у віці шести років діти підлягають ревакцинації проти кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, поліомієліту.

Після проходження профілактичного огляду педіатр або сімейний лікар видає довідку № 086-1/о, у якій зазначає: висновок про стан здоров’я, групу для занять фізичною культурою, рекомендації та дату наступного профілактичного огляду.

У висновку про стан здоров’я дитини діагноз вказується лише за бажанням батьків.

Довідка форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень" містить інформацію про всі проведені щеплення дитині та туберкулінодіагностику. Довідку № 063/о необхідно оновлювати при наступних вакцинаціях для ознайомлення медичних працівників у школах.

Володіючи цією інформацією ви можете розрахувати час, необхідний для здійснення обов’язкового медичного профілактичного огляду, щеплення та отримання необхідних довідок.

Бажаємо здоров’я та успіхів у навчанні!