Последние Новости

16.08.2019
В Ізраїлі запровадили нову терапію поширеного раку простати подробнее
06.08.2019
Болезнь Альцгеймера: предотвратить и победить! подробнее
06.08.2019
Алергічний дерматит: нове вирішення старої проблеми! подробнее

Алергічний дерматит: нове вирішення старої проблеми!


06.08.2019


Проблема алергізації населення, нажаль, має прогресуючий характер. Ми живемо у час стрімкого розвитку хімічної промисловості, отже нам мимоволі доводиться контактувати з великою кількістю нових потужних алергенів.

Стара проблема

Алергічний висип, що супроводжується свербінням і почервонінням шкіри, частіше з’являється як результат впливу контактних алергенів, ніж харчових або лікарських.

Отже для виявлення причини такої алергічної реакції необхідно знайти саме такі алергени, які могли контактувати з нашою шкірою.


До недавнього часу таку задачу виконати було практично неможливо, оскільки в Україні не існувало аналізу, який міг би чітко вказати на контактний алерген. Розширені харчові та інгаляційні алерготести, нажаль, такої інформації надати нам не могли. Така ситуація ставила і лікаря, і пацієнта у досить скрутне становище. Багато чого залежало від досвіду та інтуїції лікаря, а також від спостережливості пацієнта.

У таких випадках лікування алергічного контактного дерматиту зводилося до призначення протизапального крему та рекомендації щодо уникання контактів шкіри пацієнта з будь-якими «підозрілими речовинами». Зазвичай така порада від лікаря чітко виконаною бути не могла, отже загострення алергічного дерматиту відбувалося знову і знову, розчаровуючи та засмучуючи як пацієнта, так і лікаря.

Нова діагностика та лікування

Ситуація кардинально змінилася з появою нового аналізу на контактну алергію – а саме патч-теста. На сьогоднішній день лише патч-тест спроможний чітко вказати нам на конкретний контактний алерген, що дає змогу абсолютно точно знайти джерело контактної алергії та гарантовано усунути її наслідки.

Сучасна європейська патч-панель, яка перебуває на «озброєнні» у медичному центрі EUROLAB, охоплює 30 найрозповсюдженіших алергенів, які є причиною понад 95% усіх випадків контактної алергії. Аналіз вкрай простий у застосуванні: три спеціальні водонепроникні пластини наклеюються на верхню частину спини, через 2 доби пластини знімаються і на 3-й або 4-й день від початку дослідження пацієнт зустрічається з лікарем для оцінювання та обговорення результатів аналізу.

Ми допомогли багатьом нашим пацієнтам, які до впровадження патч-теста страждали від наслідків контактної алергії, виснажуючи себе жорсткими дієтами та малоефективним лікуванням.

Абсолютного одужання при контактній алергії ми можемо досягти лише за допомогою виявлення та усунення причинного алергену. Отже, можемо впевнено констатувати, що завдяки впровадженню нового діагностичного патч-теста ще однією проблемою на ім’я Алергічний Контактний Дерматит стало менше.